Częste pytania

suknie slubne, suknia slubna, suknie slubne boho, koronkowe suknie slubne, Suknia slubna szczecin, Suknie slubne szczecin, Salon sukni slubnych szczecin, Salon sukien slubnych szczecin, Szycie sukni slubnych szczecin, Suknie slubne szycie szczecin, Suknie slubne szyte na miare szczecin, Suknie slubne boho szczecin, Suknie boho szczecin, Najpiekniejsze suknie slubne szczecin, Proste suknie slubne, Nowoczesne suknie slubne, Pracownia krawiecka szczecin, Pracownia sukni slubnych szczecin
1. Czy są jeszcze wolne terminy na szycie sukni w 2019r?

Tak, zostało jeszcze kilka ostatnich wolnych terminów na 2019:

– wrzesień – 2 terminy
– październik – 3 terminy
– grudzień – 4 terminy.

2. Ile kosztuje szycie sukni ślubnej / wieczorowej / koktajlowej?

Na cenę sukni składa się koszt tkanin i koronek + koszt usługi krawieckiej (CENNIK). Natomiast większość sukni ślubnych z mojej pracowni kosztuje finalnie od 2,000zł do 3,000zł. Przed podpisaniem umowy i rozpoczęciem szycia klientka zawsze otrzymuje wycenę do zaakceptowania.

3. Czy można przyjść do pracowni bez umówienia się?

Niestety ze względu na specyfikę pracy w atelier i przymiarki innych klientek nie ma możliwości wizyty bez wcześniejszego umówienia. Dlatego proszę o telefon (579 648 493) w celu ustalenia wolnego terminu w pracowni.

4. Czy mogę przymierzyć w pracowni jakieś suknie ślubne?

W pracowni mam zazwyczaj kilkanaście sukni ślubnych, które można obejrzeć i przymierzyć. Ponieważ są to wzory z moich autorskich kolekcji sukni ślubnych uszyte w rozmiarze S (36/38) więc mogą zostać przymierzone przez panie noszące rozmiary 32-34-36-38-40-42.

5. Czy mogę w pracowni kupić jakieś gotowe suknie ślubne?

Tak, istnieje możliwość zakupienia w pracowni gotowej sukni z aktualnej kolekcji. Niemniej jednak są to modele pokazowe więc występują tylko w rozmiarze S (36/38). Przy zakupie gotowej sukni ślubnej oferuję skrócenie sukni oraz dopasowanie jej do figury panny młodej gratis.

6. Jak długo trwa szycie sukni ślubnej?

Zazwyczaj szycie sukni ślubnej zamyka się w 5 przymiarkach. Dokładne daty przymiarek ustala się podczas podpisywania umowy i wpisuje do terminarza pracowni. Standardowo suknia ślubna gotowa jest do odbioru na miesiąc przed datą ślubu. Oczywiście przy podpisywaniu umowy można sobie zażyczyć zmiany tego terminu.

7. Kiedy ruszają zapisy na szycie sukni na 2020r? Ile wcześniej należy zapisać się na szycie sukni ślubnej?

Zapisy na szycie sukni na 2020 rok zaczynamy 15 września 2019.

Najlepiej zamówić sukienkę ok. 6 miesięcy przed ślubem, szczególnie jeśli chodzi o śluby odbywające się między majem a październikiem. Daje to niezbędny czas na zamówienie wybranych tkanin i koronek oraz pozwala na zarezerwowanie dogodnego dla panny młodej terminu szycia.

W szczególnych przypadkach możliwe jest uszycie sukni w tempie ekspresowym, nawet na 2-3 tygodnie przed ślubem, o ile w terminarzu pracowni jest wolny czas na takie zlecenie. W przypadku szycia ekspresowego suknia ślubna szyta jest z tkanin i koronek będących na stanie pracowni.

8. Jak przygotować się na pierwsze spotkanie / podpisanie umowy?

Przed pierwszym spotkaniem proszę o przesłanie mailem zdjęć sukni ślubnych, które podobają się pannie młodej oraz opisanie na czym najbardziej jej zależy, np. matowa koronka, dekolt, rozporek, tren,  itp. Wtedy mogę zorientować się w charakterze sukni oraz przygotować wstępną wycenę, którą omówimy na spotkaniu.

9. Jak przygotować się na pierwszą przymiarkę?

Należy zabrać ze sobą cielistą bieliznę – bezszwowe majtki i gładki biustonosz. Należy też mieć buty – albo docelowe ślubne albo inne ale o takiej samej wysokości obcasa. W dniu przymiarki prosze nie nakładać mocnego makijażu (gruba warstwa podkładu, błyszczyk!, szminka!), olejków do ciała ani samoopalaczy aby nie poplamić swojej sukni podczas mierzenia.

10. Podobają mi się suknie bez pleców ale co z biustonoszem?

Jest na to kilka sposobów. Na przykład można założyć stanik z obniżonym zapięciem lub użyć biustonosza samoprzylepnego. Inne opcje to wszycie miseczek zakrywających biust w suknię albo wymodelowanie sukni koronkami i aplikacjami tak aby panna młoda mogła zrezygnować z biustonosza i czuć się przy tym komfortowo.

11. Podoba mi się suknia projektanta X – czy może mi pani taką uszyć?

Przed rozpoczęciem szycia zawsze oglądam wszystkie zdjęcia sukni inspirujące pannę młodą. Mogę się na nich wzorować jeśli chodzi o styl, fason, rodzaj koronek, itp, niemniej jednak nie będę kopiować cudzych projektów 1:1. Ponadto zdjęcia sukni ślubnych znalezione w internecie są zawsze wyfotoszopowane a także zrobione na bardzo wysokich szczupłych modelkach. Lepiej uszyć coś perfekcyjnie dopasowanego do figury i typu urody panny młodej inspirując się setką zdjęć niż kopiować jedno.

12. Czy mogę przyjść na przymiarkę z osobą towarzyszącą?

Oczywiście! Najważniejsze aby osoba towarzysząca była obiektywna i nie doradzała czegoś w czym widziałaby samą siebie. Jeżeli marzysz o odważnej sukni ślubnej z głębokim dekoltem to lepiej nie zabieraj na szycie konserwatywnej przyszłej teściowej. A jeśli masz przyjaciółkę o totalnie innej figurze ale apodyktycznej osobowości to nie przychodź na przymiarki właśnie z nią bo będzie forsować swoje pomysły kosztem Twojego wyglądu. Prosze też pamiętać, że pracownia krawiecka to nie miejsce dla małych dzieci bo na podłodze zdarzają się szpilki, a wszędzie pełno ostrych przedmiotów i maszyn, itp.

13. Czy szyje pani na odległość?

Niestety nie ale czasami robię internetowe wyprzedaże moich sukni ślubnych uszytych do sesji zdjęciowych. O wyprzedażach dowiesz się obserwując Facebooka i Instagram pracowni.

14. Zastanawiam się czy szycie na miarę jest dla mnie?

Szycie na miarę daje nieskończenie wiele możliwości. Jeśli jesteś osobą niezdecydowaną, która na codzień długo podejmuje wszelakie decyzje to szczerze mówiąc łatwiej będzie Ci wybrać jedną z kilku gotowych sukni w salonie niż wybrać jedną z tysiąca dostępnych koronek a potem decydować o wszystkich najdrobniejszych detalach sukni. Szycie na miarę jest dla osób, które wiedzą czego chcą, mają wyobraźnię i lubią twórczy proces, który odbywa się podczas szycia kreacji.