Częste pytania

suknie slubne, suknia slubna, suknie slubne boho, koronkowe suknie slubne, Suknia slubna szczecin, Suknie slubne szczecin, Salon sukni slubnych szczecin, Salon sukien slubnych szczecin, Szycie sukni slubnych szczecin, Suknie slubne szycie szczecin, Suknie slubne szyte na miare szczecin, Suknie slubne boho szczecin, Suknie boho szczecin, Najpiekniejsze suknie slubne szczecin, Proste suknie slubne, Nowoczesne suknie slubne, Pracownia krawiecka szczecin, Pracownia sukni slubnych szczecin

Ile kosztuje szycie sukni ślubnej?

Na cenę sukni ślubnej składa się koszt tkanin i koronek + koszt usługi krawieckiej (CENNIK). Natomiast większość sukni ślubnych z mojej pracowni kosztuje finalnie od 3,500zł do 5,000zł. Przed podpisaniem umowy i rozpoczęciem szycia klientka zawsze otrzymuje projekt i wycenę do zaakceptowania.

Ceny wszystkich sukni ślubnych z najnowszych kolekcji znajdują się na naszej stronie internetowej.

Czy są jeszcze wolne miejsca na szycie miarowe sukni w 2024?

  • marzec – sierpień 2024 – brak wolnych miejsc
  • wrzesień 2024 – 2 wolne miejsca, data odbioru 7.IX lub 21.IX
  • październik, listopad i grudzień 2024 – serdecznie zapraszamy 🙂

Kiedy rozpoczną się zapisy na szycie sukni w 2025?

Spotkania z pannami młodymi 2025 rozpoczynamy 2 września 2024 (poniedziałek).

Czy można przyjść do pracowni bez umówienia się?

Niestety ze względu na specyfikę pracy w atelier i przymiarki innych klientek nie ma możliwości wizyty bez wcześniejszego umówienia. Dlatego proszę o telefon (579 648 493) w celu ustalenia wolnego terminu w terminarzu pracowni.

Czy mogę przymierzyć w pracowni jakieś suknie ślubne?

Tak, w naszym szczecińskim showroomie mamy przeróżne suknie ślubne, które można obejrzeć i przymierzyć. Są to wzory produkcyjne z naszych kolekcji sukni ślubnych uszyte w rozmiarze 38 więc mogą zostać przymierzone przez panie noszące rozmiary 32-34-36-38-40.

Czy mogę w pracowni kupić gotowe suknie ślubne?

Tak, w pracowni jest też możliwość zakupienia gotowej sukni ślubnej z ostatnich kolekcji. Niemniej jednak nasze modele pokazowe szyjemy w rozmiarze 38 czyli biust do 90cm, talia do 70cm, biodra do 100cm, wzrost 172 + obcas 10cm.

Przy zakupie gotowej sukni ślubnej oferujemy skrócenie sukni oraz dopasowanie jej do figury panny młodej gratis.

Jak długo trwa szycie sukni ślubnej?

Zazwyczaj szycie sukni ślubnej zamyka się w 4-5 przymiarkach. Dokładne daty przymiarek ustala się podczas podpisywania umowy i wpisuje do terminarza pracowni. Standardowo suknia ślubna gotowa jest do odbioru na miesiąc przed datą ślubu. Oczywiście przy podpisywaniu umowy każda panna młoda może wybrać inny, najdogodniejszy dla siebie termin szycia sukni.

Czy szyjecie gładkie minimalistyczne suknie ślubne? 

Tak, zdarza nam się szyć gładkie suknie ślubne w ramach realizacji projektów indywidualnych. Dotychczasowe realizacje takich minimalistycznych sukni można obejrzeć na naszym koronkowym Instagramie.

Czy w pracowni można uszyć kolorową suknię ślubną?

Tak, w pracowni jest możliwość uszycia kolorowej sukni ślubnej i mamy całkiem sporo takich zamówień. Dotychczasowe realizacje kolorowych projektów można obejrzeć na naszym koronkowym Instagramie.

Jakie własne zmiany mogę wprowadzić do sukni z kolekcji?

Każda suknia ślubna szyta w naszej pracowni jest tworzona u nas od zupełnych podstaw. Nie działamy tak jak zwykłe salony, które zamawiają gotową suknię od producenta a potem dopasowują ją u siebie do figury panny młodej. My zaczynamy od belki tkaniny i kuponu koronki! Dlatego też na etapie tworzenia projektu i podpisywania umowy można wprowadzić do sukni ślubnej wszystkie zmiany. Możecie np. zmienić kolor podszewki, dodać rękaw, wyciąć dekolt na plecach, zrezygnować z trenu i rozporka, pominąć frędzle, itp.

Ile wcześniej należy zapisać się na szycie sukni ślubnej?

Jeśli chodzi o śluby odbywające się od początku kwietnia do końca września to najlepiej zamówić suknię ślubną z przynajmniej 6-miesięcznym wyprzedzeniem. Albowiem da nam to czas na zamówienie i sprowadzenie wszystkich tkanin i koronek niezbędnych do uszycia sukni.

Niemniej jednak będąc małym niezależnym producentem jesteśmy w stanie wykonać określoną liczbę sukni w roku. Tak więc im wcześniej panna młoda zapisuje się na szycie sukni ślubnej tym większy ma wybór wolnych terminów.

W szczególnych przypadkach jesteśmy w stanie zrealizować suknię nawet w 1 tydzień! Oczywiście o ile w terminarzu pracowni jest wolny czas na szycie. Takie ekspresowe realizacje możliwe są od października do marca ale niestety nie w szczycie sezonu ślubnego. Latem jedyną opcją dostępną na szybko jest zakup sukni „z wieszaka” i dopasowanie jej do figury w pracowni.

Co jeśli dziś podpiszę umowę na suknię, którą będziemy szyć np. za 10 miesięcy i do tego czasu mocno schudnę?

Suknię ślubną szyjemy na wymiary zdjęte w dniu pierwszej przymiarki, czyli nie dzisiaj a tuż przed ślubem. Podkreślam – my nie zamawiamy sukni w jakiejś fabryce i nie dopasowujemy gotowca jak to robią salony! My szyjemy wszystko sami na miejscu na indywidualne wymiary klientki. Nie korzystamy z żadnych zewnętrznych podwykonawców tudzież szwalni.

Czy wykonujecie przeróbki używanych sukni ślubnych?

To zależy. Generalnie w naszym salonie sukien ślubnych w Szczecinie jest możliwość wykonania przeróbki sukni ślubnej powierzonej przez klientkę. Najczęściej są to suknie ślubne zakupione przez internet lub z tzw. drugiej ręki. Przeróbki używanych sukni ślubnych wykonujemy tylko od 1go listopada do 1go marca albowiem w szczycie sezonu ślubnego mamy zbyt dużo pracy własnej.

Jak przygotować się na pierwsze spotkanie i wybór sukni?

Przed pierwszym spotkaniem proszę o przesłanie mailem zdjęć sukni ślubnych, które podobają się pannie młodej oraz opisanie charakteru uroczystości. Zawsze pytam klientkę na czym jej najbardziej zależy w sukni, np. matowa koronka, dekolt, rozporek, tren, itp. Wtedy mogę zorientować się w charakterze sukni, zastanowić nad fasonem, przygotować próbki tkanin i koronek do obejrzenia na spotkaniu, itp.

Jak przygotować się na pierwszą przymiarkę krawiecką?

Należy zabrać ze sobą cielistą bieliznę (bezszwowe majtki i gładki biustonosz) oraz buty – albo docelowe ślubne albo inne ale o takiej samej wysokości obcasa. W dniu przymiarki prosze nie nakładać mocnego makijażu (gruba warstwa podkładu, szminka!) ani samoopalaczy aby nie poplamić swojej sukni podczas mierzenia.

Podobają mi się suknie ślubne bez pleców ale co z biustonoszem?

Jest na to kilka sposobów. Na przykład można założyć stanik z obniżonym zapięciem lub użyć biustonosza samoprzylepnego. Inną opcją jest wymodelowanie sukni aplikacjami tak aby panna młoda mogła zrezygnować z biustonosza i czuć się przy tym komfortowo. Można też rozważyć wszycie miseczek zakrywających biust w suknię.

Podoba mi się suknia projektanta X – czy może mi pani taką uszyć?

W mojej pracowni nie szyjemy:

  • wielkich bez z kryształkami,
  • ciężkich balowych sukni na halkach z kołami,
  • ani niczego wyzywającego i mocno przezroczystego.

Nie kopiujemy 1:1 sukni innych projektantów.

Przed rozpoczęciem szycia chętnie obejrzę wszystkie zdjęcia sukni inspirujące pannę młodą. Możemy się na nich wzorować jeśli chodzi o styl, fason, rodzaj koronek, itp. Ale uważam, że lepiej uszyć coś perfekcyjnie dopasowanego do urody panny młodej inspirując się setką zdjęć niż kopiować jedno.

Czy mogę przyjść na przymiarkę z osobą towarzyszącą?

Oczywiście! Najważniejsze aby osoba towarzysząca była obiektywna i nie doradzała czegoś w czym widziałaby samą siebie ani nie forsowała swoich pomysłów kosztem Twojego wyglądu.

Prosze też pamiętać, że pracownia krawiecka to nie miejsce dla małych dzieci ani zwierząt. No bo na podłodze zdarzają się szpilki, wszędzie pełno ostrych przedmiotów i maszyn, a na wieszakach wiszą białe koronkowe suknie, które nie najlepiej znoszą kontakt z małymi lepkimi rączkami.

Czy podczas mierzenia sukni można robić zdjęcia? 

Oczywiście! I szczerze mówiąc, nie rozumiem salonów, które tego zabraniają. My nie mamy niczego do ukrycia więc możecie robić sobie zdjęcia zarówno podczas wyboru sukni jak i późniejszych przymiarek krawieckich. Nie zapomnijcie tylko oznaczyć nas na insta 😉

Czy szyjecie suknie ślubne na odległość?

Absolutnie nie! Szyjemy stacjonarnie w naszej pracowni w Szczecinie ponieważ suknia ślubna to zbyt poważna sprawa żeby nie mieć bezpośredniego kontaktu i przymiarek z panną młodą.

Zastanawiam się czy szycie na miarę jest dla mnie?

Szycie na miarę daje nieskończenie wiele możliwości. Jeśli jesteś osobą niezdecydowaną, która na codzień długo podejmuje wszelakie decyzje to szczerze mówiąc łatwiej będzie Ci wybrać jedną z kilku gotowych sukni w salonie niż wybrać jedną z tysiąca dostępnych koronek a potem decydować o wszystkich najdrobniejszych detalach sukni. Szycie na miarę jest dla osób, które wiedzą czego chcą, mają wyobraźnię i lubią twórczy proces, który odbywa się podczas szycia kreacji.