Częste pytania

1. Ile kosztuje szycie sukni ślubnej / wieczorowej / koktajlowej?

Na cenę sukni składa się koszt tkanin i koronek + koszt usługi krawieckiej (CENNIK). Większość sukni ślubnych z mojej pracowni kosztuje finalnie od 2,000zł do 3,000zł. Przed podpisaniem umowy i rozpoczęciem szycia klientka zawsze otrzymuje wycenę do zaakceptowania.

2. Czy można przyjść do pracowni bez umówienia się?

Niestety ze względu na specyfikę pracy w atelier i przymiarki innych klientek nie ma możliwości wizyty bez wcześniejszego umówienia więc proszę o telefon do pracowni (579 648 493) w celu ustalenia wolnego terminu.

3. Czy mogę przymierzyć w pracowni jakieś suknie ślubne?

W pracowni mam zazwyczaj kilka-kilkanaście sukni ślubnych, które można obejrzeć i przymierzyć. Są to suknie-wzory lub suknie sesyjne w rozmiarze 38 więc bez problemu mogą zostać przymierzone przez panie noszące rozmiary 32-34-36-38-40 a czasem nawet 42.

4. Jak długo trwa szycie sukni ślubnej?

Zazwyczaj szycie sukni ślubnej zamyka się w 5 przymiarkach. Dokładne daty przymiarek ustala się podczas podpisywania umowy i wpisuje do terminarza pracowni. Standardowo suknia ślubna gotowa jest do odbioru na miesiąc przed datą ślubu ale oczywiście przy podpisywaniu umowy można sobie zażyczyć zmiany tego terminu.

5. Ile wcześniej należy zapisać się na szycie sukni ślubnej?

Najlepiej zamówić sukienkę ok. 6 miesięcy przed ślubem, szczególnie jeśli chodzi o śluby odbywające się między majem a październikiem. Daje to niezbędny czas na zamówienie wybranych tkanin i koronek oraz pozwala na wybranie dogodnego dla panny młodej czasu szycia w terminarzu pracowni.

6. Jak przygotować się na pierwsze spotkanie / podpisanie umowy?

Przed pierwszym spotkaniem proszę o przesłanie mailem zdjęć sukni ślubnych, które podobają się pannie młodej i opisanie na czym najbardziej jej zależy (np. matowa koronka, gołe plecy, stójka, rozporek, tren,  itp). Wtedy mogę zorientować się w charakterze sukni oraz przygotować wstępną wycenę, którą omówimy na spotkaniu.

7. Jak przygotować się na pierwszą przymiarkę?

Należy zabrać ze sobą cielistą bieliznę – bezszwowe majtki oraz gładki biustonosz (jego rodzaj omawiamy podczas podpisywania umowy) oraz buty – albo docelowe ślubne albo inne ale o takiej samej wysokości obcasa. W dniu przymiarki prosze nie nakładać mocnego makijażu (gruba warstwa mocnego, błyszczyk!, szminka!), olejków do ciała ani samoopalacza aby nie poplamić swojej sukni podczas mierzenia.

8. Podobają mi się suknie bez pleców ale co z biustonoszem?

Jest na to kilka sposobów. Można założyć stanik z obniżonym zapięciem, albo użyć biustonosza samoprzylepnego, albo wszyć miseczki zakrywające biust w suknię, albo tak wymodelować sukienkę koronkami i aplikacjami aby panna młoda mogła w ogóle nie zakładać biustonosza i czuć się przy tym komfortowo.

9. Podoba mi się suknia projektanta X – czy może mi pani taką uszyć?

Przed rozpoczęciem szycia zawsze oglądam wszystkie zdjęcia sukni inspirujące pannę młodą i mogę się na nich wzorować jeśli chodzi o styl, fason, rodzaj koronek, itp, ale nie będę kopiować cudzych projektów 1:1. Ponadto zdjęcia sukni ślubnych znalezione w internecie są zawsze wyfotoszopowane i zrobione na bardzo wysokich szczupłych modelkach. Lepiej uszyć coś perfekcyjnie dopasowanego do figury i typu urody panny młodej inspirując się setką zdjęć niż kopiować jedno.

10. Czy mogę przyjść na przymiarkę z osobą towarzyszącą?

Oczywiście! Najważniejsze aby osoba towarzysząca była obiektywna i nie doradzała czegoś w czym widziałaby samą siebie. Jeśli marzysz o odważnej sukni ślubnej z głębokim dekoltem to lepiej nie zabieraj na szycie konserwatywnej przyszłej teściowej. A jeśli masz przyjaciółkę o totalnie innej figurze ale apodyktycznej osobowości to nie przychodź na przymiarki właśnie z nią bo będzie forsować swoje pomysły kosztem Twojego wyglądu. Prosze też pamiętać, że pracownia krawiecka to nie miejsce dla małych dzieci – na podłodze zdarzają się szpilki, wszędzie pełno ostrych przedmiotów i maszyn, itp.

11. Czy szyje pani na odległość?

Niestety nie ale czasami robię internetowe wyprzedaże moich sukni-wzorów oraz kreacji sesyjnych. O wyprzedażach dowiesz się obserwując Facebooka i Instagram pracowni.

12. Zastanawiam się czy szycie na miarę jest dla mnie?

Szycie na miarę daje nieskończenie wiele możliwości. Jeśli jesteś osobą niezdecydowaną, która na codzień długo podejmuje wszelakie decyzje to szczerze mówiąc łatwiej będzie Ci wybrać jedną z kilku gotowych sukni w salonie niż wybrać jedną z tysiąca dostępnych koronek a potem decydować o wszystkich najdrobniejszych detalach sukni. Szycie na miarę jest dla osób, które wiedzą czego chcą, mają wyobraźnię i lubią twórczy proces, który odbywa się podczas szycia kreacji.